فروشگاه اینترنتی دیجیتس‌کالا
No products in the cart.

زمان استفاده از فلش

زمان استفاده از فلاش

زمان استفاده از فلش

 


 

برخی از عکاسان با ایده استفاده از فلاش یا اصلاح کننده های نور مخالف هستند. گاهی اوقات به این دلیل که به سبک آنها نمی خورد، گاهی اوقات به این دلیل که در وهله اول احساس راحتی نمی کنند از فلاش استفاده کنند. در حالی که ما به عنوان عکاس اغلب احساس نور ملایم و طبیعی را دوست داریم، دانستن نحوه استفاده از نور مصنوعی می تواند در محیط های کم نور ارزش فوق العاده ای داشته باشد. ناگفته نماند که چنین دانش و آمادگی برای غلبه بر وظایف چالش برانگیز تقریباً در هر محیطی می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس و ایجاد آرامش در هنگام کار در این زمینه شود. در این مقاله، می‌خواهم موقعیت‌هایی را که باید از فلش استفاده شود و اینکه چگونه می‌تواند به نفع ما عمل کند را مرور کنم. من این مقاله را به دو دسته عکاسی در محیط داخلی و خارجی تقسیم کردم تا بتوانم آن را برای همه آسان کنم. لطفاً موارد استفاده خود را در بخش نظرات زیر اضافه کنید.ISO ، سرعت شاتر و دیافراگم .

زمان استفاده از فلاش (13)
NIKON D3S + 50mm f/1.8 @ 50mm، ISO 400، 1/160، f/2.5

فهرست مطالب

1. داخل ساختمان

1.1. نورپردازی تالارهای رقص، کلیساها، محل‌های پذیرایی عروسی/شرکتی

به عنوان یک حرفه ای، باید حداقل برنامه روشنایی اولیه را داشته باشید تا بتوانید روز را به راحتی ثبت کنید. دوربین‌های DSLR سطح بالا ممکن است به اندازه کافی انعطاف‌پذیر باشند تا در محیط‌های کم نور عکس بگیرند، اما این یک بازی سازش است. اگر سطح نور خیلی کم باشد، باید با تصاویر تار به دلیل تاری حرکت / لرزش دوربین مقابله کنید، یا باید سطح ISO را خیلی بالا ببرید، که بدیهی است نویز را افزایش می دهد، رنگ ها را به هم می زند و دامنه دینامیکی را تا حد زیادی کاهش می دهد. به طور خلاصه، گزینه های بسیار کمی برای پس پردازش باقی می گذارید. برای جلوگیری از آن و کاهش بالقوه زمان پس از پردازش و سایر سردردها، چرا به جای آن از فلاش استفاده نکنید؟ می توانید با یک پیکربندی ساده شروع کنید، با فلاش نصب شده بر روی دوربین،

سالن های رقص عروسی، کلیساها و مکان های پذیرایی مستعد نور کمتر از حد ایده آل هستند. ایده در اینجا این است که بتوانیم منبع نور اولیه ای ایجاد کنیم که روشن تر و دلپذیرتر از نور کم محیط باشد. به طور کلی، کلیساها اجازه استفاده از فلاش را در طول مراسم نمی‌دهند و باید قبل از برگزاری مراسم، استفاده از نور مصنوعی را با مسئولان کلیسا در میان بگذارید. اما مطمئناً می توانید از بارق ها و اصلاح کننده های نور در مکان های دیگر استفاده کنید.

 

زمان استفاده از فلاش (6)

بنابراین، تنظیم اولیه چیست؟ اگر سقف‌های سفید رنگی دارید که خیلی بلند نیستند، می‌توانید فلاش را روی DSLR خود نصب کنید و نور را از سقف یا دیوارهای سفید اطراف آن منعکس کنید. اگر دیوارها / سقف رنگ های متفاوتی دارند، من اصلاً فلاش جهشی را توصیه نمی کنم. به یاد داشته باشید که نور رنگ جایی که از آن منعکس شده است را به خود می گیرد. دیوارهای سبز رنگ سبز زیبایی روی سوژه های شما ایجاد می کند 🙂

هر عکاسی که کم و بیش در مورد زمان صرف شده خود در طول رویداد و بعداً در مراحل پس از پردازش جدی است، باید یک کارت پرش (که کمترین فضای را در کیف می گیرد) همراه داشته باشد. اگر در خانه یا استودیوی خود یکی از آنها را فراموش کردید، در ساختن یکی از کاغذهای سفید معمولی تردید نکنید. یک نوار چسب (باند الاستیک، نوار گاف، و غیره) برای نصب کارت پرش دست ساز خود در بالای فلاش و وویلا تهیه کنید – شما منبع نور بسیار بهتری نسبت به فلاش مستقیم دارید.

یک راه‌اندازی پیچیده‌تر شامل دور کردن منبع نور از دوربین است که معمولاً به عنوان “فلاش خارج از دوربین” شناخته می‌شود. می توانید چند چراغ راه اندازی کنید که منطقه را از چندین ضلع / زاویه روشن می کند. تنظیم یک فلاش در پشت سوژه به عنوان نور حاشیه و یک فلاش تکی که خاموش می شود یا از طریق یک چتر عکس می گیرد، می تواند تصاویر عالی در محیط های داخلی ایجاد کند. با سیستم های دوربین مدرن، می توانید هر دو را مستقیماً از دوربین خود با فرستنده های مادون قرمز یا رادیویی کنترل کنید .

زمان استفاده از فلاش (1)

1.2. عکاسی از جزئیات در داخل خانه

اگر شما یک عکاس رویداد هستید، بخشی از کار شما عکاسی از جزئیات برای فروشندگانی است که باعث وقوع آن رویداد خاص شده اند. فروشندگان متفاوت خواهند بود و محدود به برنامه ریزان عروسی، گل فروشان، نانواها و غیره نیستند. به عنوان یک عکاس رویداد، از شما انتظار می رود که این جزئیات را به خوبی ثبت کنید. از نظر نورپردازی جزئیات، ممکن است برای نورپردازی سالن های رقص بیشتر از آنچه که دارید نیاز نداشته باشید، اما کار با وسایل ثابت بسیار آسان تر است، زیرا آنها حرکت نمی کنند و صحبت نمی کنند. اگر می خواهید در این شرایط از فلاش استفاده نکنید، باید مطمئن شوید که حداقل در یک مکان نیمه روشن عکاسی می کنید. آنچه شما در اینجا نیاز دارید یک سه پایه و یک دوربین برای سرعت شاتر کمتر است. این فرآیند اطمینان حاصل می کند که دوربین نور کافی را برای تولید یک عکس واضح و متعادل جمع آوری می کند. یکی از چیزهایی که انجام نمی دهد، سرعت بخشیدن به روند است. اگر می خواهید زمان خود را به نصف کاهش دهید و با جزئیات بیشتر عکاسی کنید، تنها شرط دیگر شما این است که به درستی محل کار خود را نورپردازی کنید. برای این منظور، یک فلاش در بالای دوربین شما که از روی یک کارت سفید می پرد، ممکن است کافی باشد. اما می‌توانید با نور پس‌زمینه ثابت کمی پیچیده‌تر شوید و نور را در کناره پر کنید تا ظاهری متعادل/حرفه‌ای‌تر داشته باشید.

زمان استفاده از فلش (8)
NIKON D3S + 50mm f/1.8 @ 50mm، ISO 200، 1/80، f/1.8

2. در فضای باز

2.1. فلش را پر کنید – وقتی سوژه شما کم نور است

اکثر عکاسان با فلاش در فضای باز زحمت نمی کشند. دروغ می گویم اگر بگویم من از آنها نیستم. من عاشق نور طبیعی هستم و هیچ چیز ساده تر از دیدن یک پس زمینه عالی با سایه خوب نیست. ناگفته نماند که در اواخر بعد از ظهر عکاسی می کنید، زمانی که نور تا آنجا که می تواند عالی است. اما با پیشرفت روز، دوربین شما شروع به تقلا برای همگام شدن با نور موجود می کند. باید در مورد استفاده از نور جایگزین برای انجام کار فکر کنید. یادگیری نحوه تنظیم چراغ ها در موقعیت هایی مانند این بسیار مهم است. همان‌قدر که اشعه‌های خورشید ممکن است در هنگام عکاسی از سوژه‌ها مشکل ایجاد کند، فقدان نور خورشید و در نتیجه نور خوب محیط، به همان اندازه دردناک خواهد بود. مانند عکاسی در داخل خانه، ممکن است لازم باشد سوژه های خود را با یک منبع نور مصنوعی در معرض دید قرار دهید.

زمان استفاده از فلاش (10)

برای مثال، برای تصویر بالا، من از یک اسپیدلایت استفاده کردم که در سمت چپ سوژه‌هایم قرار گرفته بود و از یک چتر با اندازه متوسط ​​با قدرت کامل عکس می‌گرفتم. بدون فلاش، تمام آسمان به طور کامل در حال منفجر شدن بود و من این را نمی خواستم.

2.2. پر کردن فلاش – هنگام عکاسی با نور پس زمینه

عکاسی از سوژه ها با نور پس زمینه می تواند جداسازی خوبی ایجاد کند و عمق بیشتری به تصاویر بیاورد. اما همچنین باید بدانید که اگر سوژه به شدت نور پس‌زمینه داشته باشد (مثلاً با خورشید در پشت)، ممکن است طرف مقابل سوژه که در آن ایستاده‌اید کم نور شود. در حالی که می توانید یک بازتابنده (و احتمالاً یک دستیار برای نگه داشتن آن) برای کمک به نوردهی متعادل تری از جلو به همراه داشته باشید، فلاش پرکن نیز می تواند معجزه کند. تنها یک نور پراکنده که دور از دوربین قرار گرفته باشد، این کار را انجام می دهد. من معمولا از یک چتر سایز متوسط ​​یا یک سافت باکس روی پایه برای انجام این کار استفاده می کنم:

2.3. روز آفتابی – غلبه بر خورشید برای جلوگیری از نقاط داغ و سایه های شدید

در مرحله بعد مسئله عکاسی در روزهای آفتابی، معمولاً بعد از ظهرها، زمانی که خورشید مستقیماً بالای سر است، مطرح می شود. در حالی که برخی از کارهای زیبا را می توان با نور شدید انجام داد، عکاسی پرتره ممکن است در چنین مواردی چندان خوشایند نباشد. مانند عکاسی با نور پس زمینه، توصیه می کنم یک چتر ساده یا یک سافت باکس بردارید و بازی را ادامه دهید. قرار دادن درست فلاش به جلوگیری از سایه های زشت روی صورت افراد کمک می کند (تا به حال “چشم های راکون” دیده اید؟) و سوژه های شما را به زیبایی در معرض دید قرار می دهد.

2.4. اجتناب از رنگ های محیطی بر رنگ پوست سوژه شما

در حین انجام یکی از مجموعه سوالات متداول خود در صفحه طرفداران فیس بوک ، این سوال را از یکی از خوانندگان خود دریافت کردیم: “هنگامی که عکاسی در اطراف فضای سبز سرسبز است، آیا راه خوبی برای جلوگیری از انعکاس سبز بر رنگ پوست SOOC وجود دارد؟ من را دیوانه می کند که باید رنگ زرد/سبز را از رنگ پوست اصلاح کنم/برس بزنم!”.

هنگام کار با بازتابنده های طبیعی، همیشه با مشکلی مواجه می شوید که در آن سوژه شما رنگ سطح بازتابنده را به خود می گیرد. من در هنگام عکاسی با مشکلات مشابهی روبرو می شوم و مطمئناً ممکن است در طول پس پردازش دردسر زیادی ایجاد کند. اگرچه هیچ درمانی برای آن در دوربین وجود ندارد، اما می توانید با استفاده از یک بازتابنده درست در کنار سوژه، این اثر را کاهش دهید. همچنین می توانید از فلاش پر (چتر، سافت باکس یا سایر اصلاح کننده ها) برای روشن کردن سوژه خود استفاده کنید که کم و بیش او را از بقیه پس زمینه جدا می کند و بازتاب رنگ را کاهش می دهد. من متوجه می شوم که استفاده از فلاش در چنین شرایطی، به خصوص زمانی که می خواهم سوژه هایم را از زوایای مختلف نورپردازی کنم، اغلب راحت تر از بازتابنده است.

زمان استفاده از فلش (9)
X-Pro1 + Touit 1.8/32 @ 32mm، ISO 200، 1/125، f/4.0

2.5. برای لذت بردن با افزودن رنگ های مختلف به تصاویر با ژل

صرف نظر از اینکه روز تا چه حد ممکن است پر از هیجان باشد، در هر رویدادی که عکاسی می کنید، کمی برای خود کمی خلاقیت بگذارید. توصیه می‌کنم با چیزی بسیار ساده شروع کنید و به تدریج پیشرفت کنید زیرا کمی بیشتر تجهیزات خود را درک می‌کنید. اگر در حال عکاسی از یک عروسی هستید، احتمالاً یک روز طولانی را با هر چیزی که در راه است کار می کنید. از آنجایی که نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم که چه اتفاقی ممکن است با آب و هوا، اقامتگاه‌ها و سایر موارد برنامه‌ریزی نشده بیفتد، ممکن است علاقه‌ای به امتحان چیز جدیدی نداشته باشید. اما من از شما خواهش می کنم که کمی بیشتر به خودتان اعتبار بدهید و از مرزهای خود عبور کنید. وقتی من و نسیم از عروسی ها عکس می گیریم، به خود قول می دهیم که در هر عروسی کاری کمی متفاوت انجام دهیم. این یک چیز شدید نیست، اما چیزی کمی متفاوت از هر عروسی دیگر است. هدف ما معمولاً یک نگاه خاص است. یک ایده بسیار ساده تر است که در یک روز شلوغ عروسی قرار می گیرد و به راحتی تکمیل می شود. با اجرای چنین پروژه‌های کوچکی در زمان بحران، می‌دانید که چه توانایی‌هایی در زمانی که باید بر اساس تقاضا خلاق باشید، دارید.

زمان استفاده از فلاش (7)

3. نتیجه گیری

فلاش به شما کمک می کند تا از بعد دیگری در عکاسی خود استفاده کنید. در حالی که در مواقعی شما هیچ انتخاب دیگری جز استفاده از فلاش ندارید، من هر عکاسی را تشویق می‌کنم که فضایی برای خلاقیت باقی بگذارد. صرف نظر از نوع عکاسی که انجام می دهید، این فقط مهارت دیگری است که شما را در چالش و انگیزه برای انجام کاری متفاوت نگه می دارد.

مرا به بخش 11 ببرید: تنظیمات دوربین
 1. مقدمه مبانی عکاسی
 2. عکاسی چیست؟
 3. سرعت شاتر
 4. دیافراگم
 5. ISO
 6. ترکیب بندی
 7. اندازه گیری
 8. حالت های دوربین
 9. تمرکز کردن
 10. فلش (شما اینجا هستید)
 11. تنظیمات دوربین
 12. نحوه گرفتن عکس های شارپ
 13. نکات عکاسی برای مبتدیان
 14. ایده های عکاسی
0
دیدگاه‌های نوشته

*
*