فروشگاه اینترنتی دیجیتس‌کالا
No products in the cart.

تجهیزات ابتدایی عکاسی

20 نکته مهم در عکاسی و تجهیزات اولیه عکاسی برای مبتدیان

تجهیزات ابتدایی عکاسی

خرید تجهیزات اولیه عکاسی کار سختی است. راهنماهای  مفیدی برای کمک به مبتدیان برای انتخاب یک دوربین خوب وجود دارد، اما تعداد کمی از تازه واردان متوجه می شوند که خود دوربین فقط اولین وسیله از بسیاری از تجهیزات لازم برای ایجاد یک تنظیمات کامل برای عکاسی است. در این راهنما، من یک کیت کامل را پیشنهاد می‌کنم – از پارچه‌های لنز گرفته تا مانیتورهای کامپیوتری – که با قیمتی در حدود 2000 آمریکا، تصاویری با کیفیت بالا (و فضایی برای رشد) در اختیار افراد مبتدی قرار راهنمای انتخاب تجهیزات عکاسی برای مبتدیان راهنمای انتخاب تجهیزات عکاسی برای مبتدیان

توجه داشته باشید که این راهنما لیست جامعی از تجهیزات و لوازم دوربین نیست که برای هر نوع عکاسی مناسب باشد. همانطور که عکاسی شما تخصصی تر می شود – پرتره، مناظر، حیات وحش، یا هر چیز دیگری – به سمت تجهیزات تخصصی تر نیز گرایش پیدا خواهید کرد. توصیه‌های زیر را می‌توان به‌جای فهرستی که برای یک نوع خاص از عکاس تنظیم شده است، یک کیت شروع همه‌منظوره در نظر گرفت.


دوربین

قبل از معرفی nikon d7100, nikon d7200 , nikon d7500

Nikon-D7000هسته و عنصر اصلی عکاسی  دوربین است. در حال حاضر، یکی از بزرگترین بحث ها در دنیای عکاسی ، بین دو نوع دوربین مختلف است: دوربین های بدون آینه و دوربین های DSLR. هر دوی آنها شایستگی های خود را دارند ، اما یک عکاس مبتدی با بودجه کم باید دقت بیشتری روی دوربین های DSLR  داشته باشد. در مدل‌های سطح پایه، دوربین‌های بدون آینه ، تقریباً به اندازه دوربین‌های DSLR جدید قیمت دارند. با این حال، می‌توانید تجهیزات DSLR قدیمی‌تر و باکیفیت (از جمله لنزها) را با قیمت کمتری نسبت به تجهیزات بدون آینه مشابه خریداری کنید.

بهترین دوربین برای یک مبتدی با بودجه کم، مطمئناً دوربین DSLR است.

 

D7000 بهترین DSLR سطح پایه است زیرا به شما فضای رشد می دهد. اگرچه این سنسور مشابه برخی از دوربین‌های ارزان‌تر است، اما ویژگی‌های بسیار بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد (از جمله کلیدهای اضافی که تغییر تنظیمات را پس از آشنایی با دوربین خود آسان‌تر می‌کند) که آن را ضروری می‌سازد. از کجا بفهمم D7000 خیلی خوبه؟ ساده – من بیش از 60000 عکس با آن گرفته ام! سه تصویر زیر را که همگی با D7000 گرفته شده اند، بررسی کنید:

روباه
D7000
D7000
D7000
مه آبی
D7000

برای یافتن اطلاعات بیشتر و نمونه عکس های D7000، بررسی این دوربین راببینید . اگر جزئیات بیشتری در مورد دوربین‌های DSLR سطح پایه نیکون می‌خواهید، یک طرح کلی نیز داریم.

به خاطر داشته باشید که D7000 می تواند برای یک مبتدی یک دوربین پیچیده باشد. با این حال، اگر در وهله اول به اندازه کافی وقف خواندن این مقاله هستید، احتمالاً از آن دسته افرادی هستید که از مزایای بسیاری ارائه شده توسط D7000 قدردانی خواهید کرد.

توجه داشته باشید که تولید این دوربین متوقف شده است، .

یکی دیگر از گزینه های عالی، به خصوص اگر تازه شروع به کار کرده اید، یکی از دوربین های DSLR سطح پایه نیکون است. این دوربین ها کیفیت تصویر کمی بهتر از D7000 دارند و استفاده از آن ها راحت تر است، اما امکانات زیادی برای یادگیری عکاسی ندارند. جدیدترین مدل نیکون D3300 است. وقتی آن را با یک لنز کیت خریداری می کنید، 

لنزها

Nikon AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G

در حالی که سنسور دوربین نوری را که دریافت می‌کند ضبط می‌کند، وظیفه لنز مسلماً مهم‌تر است: در وهله اول به نور کمک کند تا به سنسور برسد.

 

لنزها از “رایگان” – لنزهایی که در یک کیت با دوربین عرضه می شوند – تا لنزهایی که به طرز باورنکردنی گران هستند. به عنوان یک مبتدی، تعیین اینکه کدام لنزها ارزش قیمت درخواستی خود را دارند، می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر در وهله اول هیچ دانش قبلی در مورد اینکه کدام لنزها حتی وجود دارند (اگرچه پایگاه داده لنزهای ما می تواند کمک کند) دشوار باشد.

اگر می‌خواهید یک لنز اولیه با کیفیت بالا با کمترین قیمت ممکن داشته باشید، باید به لنزهای پرایم (آنهایی که زوم نمی‌کنند) یا لنزهای شخص ثالث نگاه کنید. توصیه نمی‌کنم با لنز کیت همراه با برخی دوربین‌ها (معمولاً زوم 18 تا 55 میلی‌متری) شروع کنید، زیرا به زودی متوجه خواهید شد که چیز بهتری می‌خواهید.

اولین توصیه من، اگر از دوربین نیکون مانند D7000 استفاده می کنید، خرید لنز فوق العاده نیکون 35mm f/1.8 DX است. این جواهر کوچک دارای کیفیت تصاویر شارپ بالایی است – عکس های نمونه ما را بررسی کنید – قیمت آن کمتر از 200 است.

برای اضافه کردن به 35 میلی‌متر f/1.8، احتمالاً به زوم تله‌فوتو عریض می‌خواهید، و یک انتخاب خوب، لنز سیگما 17-50 میلی‌متری f/2.8 OS است. این لنز بسیار مفید است زیرا نه تنها دارای دیافراگم عریض f/2.8 است (که به آن امکان می دهد در صحنه های تاریک به خوبی کار کند)، بلکه دارای تثبیت کننده تصویر نیز می باشد که به وضوح تصاویر دستی شما کمک می کند.

یا اگر ترجیح می دهید یک لنز بگیرید، سیگما انقلابی 18-35mm f/1.8 800 است که جایگزین هر دو لنز بالا می‌شود. این یک لنز سنگین است، اما به طرز شگفت انگیزی با کیفیت بالا است – .

لنزها یک تصمیم فردی هستند و این سه چیزی بیش از توصیه های خودم نیستند. اگر نوع خاصی از عکاسی (مانند حیات وحش) را تمرین می کنید، می توانید لنزهای کاملاً متفاوتی را ترجیح دهید. با این حال، برای یک مبتدی معمولی، این لنزها راهی عالی برای فهمیدن اینکه چه نوع عکاسی را بیشتر دوست دارید، هستند. بعلاوه، آنها به اندازه کافی خوب هستند که حتی در زمانی که شما تخصصی تر می شوید، نگه دارید.

 

سه پایه

سه پایه Manfrotto

یک سه پایه که اغلب نادیده گرفته می شود و کمتر بها داده می شود، و به اندازه واقعی آن مهم به نظر نمی رسد. از این گذشته، سه شاخه آلومینیومی که به هم چسبانده شده اند، پیچیده تر از سه چوب چسبانده شده به هم نیستند. درست؟ متأسفانه، این منطق به همین دلیل است که بسیاری از عکاسان ترجیح می‌دهند سه پایه‌ای را که می‌توانند پیدا کنند، ارزان‌قیمت بخرند، سپس آن را همیشه در خانه بگذارند، زیرا ساخت آن ارزان است و استفاده از آن سخت است. یک سه پایه باید به اندازه دوربین و لنز  محبوب باشد.

با گذشت زمان متوجه خواهید شد که آیا برای عکاسی خود به سه پایه نیاز دارید یا نه (و اگر نیاز دارید، در آینده مدل گران تری خواهید داشت)، اما برای یک مبتدی مهم است که یک مدل جامد نیز داشته باشد. . با در نظر گرفتن این موضوع، توصیه من این است که سه پایه Manfrotto MT190X3 را تهیه کنید. این یک سه پایه کامل نیست، اما می توانم بگویم (با استفاده گسترده از نسخه قدیمی این سه پایه) که برای اکثر مبتدیان باید بیش از اندازه کافی باشد.

با این حال، یک سه پایه کافی نیست – شما همچنان به یک هد سر پایه نیاز دارید تا بتوانید موقعیت دوربین را تنظیم کنید. من تعداد انگشت شماری توپ را امتحان کرده ام و می توانم بگویم که بهترین (تا حد زیادی) که استفاده کرده ام، سر توپ Oben BE-126 است. حتی با سنگین‌ترین دوربین و طولانی‌ترین لنز تله‌فوتو، این سر توپ هرگز از موقعیت خود خارج نشده است و همیشه محکم قفل می‌شود. این سر به خوبی گران قیمت ترین سر توپ های شرکت هایی مانند Really Right Stuff یا Arca Swiss نیست، اما نسبت به قیمت آن فوق العاده است.

نرم افزار

Adobe-Photoshop-Lightroom-6-and-CC

رقابت زیادی برای نرم افزارهایی که تصاویر را پردازش می کنند وجود دارد، دو گزینه محبوب Capture One Pro و Adobe Lightroom هستند. این دو برنامه مشابه هستند – هر دو به شما اجازه می دهند عکس های خود را سازماندهی و ویرایش کنید – اما لایت روم بسیار ارزان تر است. برخی استدلال می کنند که Capture One Pro بهتر است (در حالی که برخی برعکس آن را استدلال می کنند)، اما Lightroom برای کسانی که بودجه کمی دارند ایده آل است، زیرا قیمت آن نصف می شود. با توجه به ارزشش، من همیشه از لایت روم استفاده می کنم و آن را فوق العاده می دانم.

 

برای خرید Adobe Lightroom 6 با قیمت 145 ، از این لینک به Adorama دیدن کنید . البته توجه داشته باشید که برخی از محصولات (از جمله لنزهایی که قبلاً در این صفحه لیست کردم) را می توان با Lightroom همراه کرد و 40 اضافی برای شما صرفه جویی کرد. در صورت تمایل، می‌توانید نسخه‌های آزمایشی را هم برای Capture One Pro و هم برای Adobe Lightroom دانلود کنید.

همچنین، فقط به این دلیل که فتوشاپ بسیار محبوب است، وسوسه خرید فتوشاپ را نخورید – اکثر عکاسان در واقع به ویژگی های آن نیاز نخواهند داشت، زیرا این برنامه بیشتر یک برنامه تخصصی گرافیک محور است تا چیزی مانند لایت روم. به علاوه، بسیار گرانتر است (و جدیدترین نسخه فقط از طریق یک برنامه اشتراک خسته کننده ارائه می شود).

مانیتورها

نظارت کنید

اگر تازه شروع به عکاسی می کنید، احتمالاً مانیتور فعلی شما برای کارهای ویرایش جدی به اندازه کافی خوب نیست. به طور خاص، رنگ های روی صفحه نمایش شما تقریباً به طور قطع اشتباه خواهند بود – شما چیزی را همانطور که فکر می کنید ویرایش نمی کنید.

راهنمای خرید مانیتور ما را  برای اطلاعات بیشتر بررسی کنید، اگرچه توجه داشته باشید که از زمان انتشار چندین مانیتور جدید به بازار آمده است. یکی از بهترین مدل های جدید صفحه نمایش 23 اینچی AOC 12367FH است. فریب این نام عجیب و غریب را نخورید –  این یکی از ارزان‌ترین مانیتورهای IPS موجود در بازار است و اگر می‌خواهید کارهای رنگی جدی روی رایانه خود انجام دهید، به مانیتور IPS کاملاً نیاز دارید. بله، گزینه های بهتری وجود دارد (اغلب برای پول بسیار بیشتر)، اما این مانیتور یک شروع عالی برای یک مبتدی است.

متأسفانه، به دست آوردن یک مانیتور خوب تنها نیمی از کار است – مرحله دوم کالیبراسیون رنگ است. توصیه اکید من این است که یک قطعه سخت افزار برای کالیبره کردن مانیتور خود بخرید، مانند Spyder4Express 60 ی. این دستگاه تمام ویژگی‌های مشابه برادر بزرگ‌تر خود یعنی Spyder5Pro 190 ی را ندارد، اما کار را با قیمت بسیار پایین‌تری انجام می‌دهد (با فرض اینکه فقط از یک مانیتور استفاده می‌کنید). من تقریباً یک سال بدون کالیبراسیون عکس‌هایم را ویرایش کردم و هرگز متوجه نشدم که رنگ‌هایم چقدر اشتباه هستند. مجبور شدم همه چیز را دوباره ویرایش کنم! در زمان خود صرفه جویی کنید و یک واحد کالیبراسیون واقعی بخرید.

نورپردازی

Yongnuo Flash

سلب مسئولیت: من از نور خارجی زیادی برای عکس‌هایم استفاده نمی‌کنم، عمدتاً به این دلیل که تصاویر زیادی از افراد نمی‌گیرم. گفته می‌شود، اکثر عکاسان در مواقعی به فلاش نیاز دارند، چه برای پرتره یا برای عکاسی خلاقانه از طبیعت بی‌جان.

فلاش‌های برند نیکون صدها قیمت دارند، با این فرض که فلاشی می‌خواهید که بتواند خارج از دوربین در حالت خودکار (TTL) کار کند. با این حال، فلاش های شخص ثالث با این ویژگی ها می توانند نسبتاً ارزان باشند – Yongnuo YN-568EX، یک فلاش بسیار خوب با قیمت 105 را بررسی کنید. بسته به ژانر عکاسی که بیشتر تمرین می کنید، این ممکن است تنها فلاشی باشد که به آن نیاز دارید. (یا ممکن است به ده ها مورد دیگر نیاز داشته باشید – از هر عکاس پرتره بپرسید!.

ممکن است برخی از اصلاح کننده های نور (مانند بازتابنده ها) را نیز بخواهید، اما من توصیه نمی کنم تا زمانی که مطمئن شوید که می خواهید عکاسی پرتره انجام دهید، چیز بیشتری تهیه کنید. دنیای اصلاح کننده های نور پایانی ندارد و یک مبتدی باید قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک از تنظیمات نورپردازی پیچیده را بخرد، اصول اولیه را بیاموزد.اصول اولیه را بیاموزد.

فیلترها

هویا

 

فیلترها یکی دیگر از عناصر ضروری جعبه ابزار یک عکاس هستند. در دوربین‌های دیجیتال، فقط چند فیلتر در وهله اول ضروری هستند (فیلترهای تصحیح رنگ قدیمی برای فیلم را می‌توان با استفاده از نرم‌افزارهایی مانند Adobe Lightroom تکرار کرد) – اما برخی از فیلترها را نمی‌توان در پس پردازش تکرار کرد. مفیدترین فیلتر برای عکاسی دیجیتال یک پلاریزه است. درست مانند عینک های آفتابی پلاریزه، این فیلترها تابش خیره کننده سطوح براق (غیر از فلز) را کاهش می دهند، آسمان را تاریک می کنند و مه را کاهش می دهند. به علاوه، آنها تصاویر را پر جنب و جوش تر و اشباع تر نشان می دهند.

اگر شما یک عکاس منظره نیستید، به دلیل این مزایا، یک پلاریزه کننده می خواهید – و اگر یک عکاس منظره هستید، احتمالا هرگز پلاریزر را از لنز خود حذف نخواهید کرد! بسته به لنز یا لنزهایی که استفاده می کنید، باید یک پلاریزه با اندازه خاصی تهیه کنید. فیلترهای پلاریزه (و به طور کلی فیلترها) بر حسب میلی متر اندازه می شوند – درست مانند حلقه های جلویی یک لنز. برای لنزهایی با حلقه 72 میلی‌متری (مانند سیگما 18-35 میلی‌متری f/1.8 که در بالا پیشنهاد کردم)، به یک فیلتر 72 میلی‌متری نیاز دارید.

اگر بودجه کمی دارید، پلاریزه‌ای بخرید که به اندازه حلقه فیلتر بزرگترین لنز شما باشد. برای مثال، می‌توانید با پیشنهاد من برای خرید هر دو سیستم‌عامل Nikon 35mm f/1.8 DX و Sigma 17-55mm f/2.8 اقدام کنید. اگر دارید، این لنزها دارای سایزهای حلقه فیلتر متفاوتی هستند – نیکون 52 میلی متر است، در حالی که سیگما 77 میلی متر است. برای استفاده از یک فیلتر روی هر دو لنز، یک فیلتر 77 میلی‌متری و یک حلقه افزاینده 52 تا 77 میلی‌متری تهیه کنید. این بسیار ارزان تر از خرید دو فیلتر است!

فیلترها ممکن است گران باشند و دلیل خوبی هم دارند – یک فیلتر بد به کیفیت تصویر هر تصویری که می گیرید آسیب می رساند. بنابراین، در مورد فیلتر کوتاهی نکنید! یکی از برندهایی که به دلیل تعادل خوب قیمت و کیفیت شناخته شده است، هویا است که اولین توصیه من برای یک عکاس مبتدی است.

اگر لنز سیگما 17-50 میلی‌متری f/2.8 OS را انتخاب کنید که دارای حلقه فیلتر 77 میلی‌متری است، از این اندازه استفاده می‌کنید.

. اگر لنز سیگما 18-35 میلی‌متری f/1.8 را انتخاب کنید که دارای حلقه فیلتر 72 میلی‌متری است، از این اندازه استفاده می‌کنید. قیمت این فیلتر 60 است.

اگر لنز 17-50 میلی‌متری f/2.8 (که دارای رزوه فیلتر 77 میلی‌متری) است، در لنز 35 میلی‌متری f/1.8 نیکون استفاده می‌کنید..

 

اگر تصمیم دارید که عکاسی منظره نوع مورد علاقه شماست، احتمالاً به دو فیلتر اضافی نیاز خواهید داشت: یک فیلتر چگالی خنثی مدرج برای تاریک کردن آسمان (یک فیلتر مدرج مستطیلی دریافت کنید، نه یک فیلتر دایره ای) و یک فیلتر چگالی خنثی معمولی برای محو کردن آب متحرک. با این حال، هر دوی اینها فیلترهای تخصصی هستند و توصیه می کنم قبل از خرید منتظر بمانید تا بدانید چه می خواهید. در حال حاضر، یک فیلتر پلاریزه با کیفیت بالا باید بیش از اندازه کافی باشد.

موارد اضافی

سنسور-ژل استیک

شما قطعا به یک کیف برای دوربین خود نیاز خواهید داشت، اما من توصیه می کنم از خرید کیف جدید گرانقیمت خودداری کنید. به طور کلی، می توانید یک کوله پشتی یا کیف قدیمی تر که به قیمت ثابت پایه رسیده اند استفاده کنید .

حتماً تجهیزات تمیزکننده لنز خود را تهیه کنید. توصیه می کنم دو یا سه پارچه لنز تهیه کنید. و همچنین یک اسپری تمیزکننده .

علاوه بر یک پاک کننده لنز، شما به راهی برای خلاص شدن از شر گرد و غباری که روی سنسور دوربینتان می نشیند نیاز دارید. بهترین و ایمن ترین راه برای انجام این کار، استفاده از سنسور ژل استیک است.

من همچنین یک باتری اضافی را توصیه می کنم. به این ترتیب، می توانید در حالی که یکی از باتری های شما در حال شارژ شدن است، عکاسی کنید. من اکیداً توصیه می‌کنم یک باتری با برند نیکون تهیه کنید – باتری‌های ارزان‌تر از اشخاص ثالث می‌توانند وسوسه‌انگیز باشند، اما این بخشی است که واقعاً نمی‌خواهید خراب شود.

 

در نهایت به کارت حافظه نیاز خواهید داشت. D7000 می تواند همزمان دو کارت SD بگیرد و تصاویر آن فضای نسبتا زیادی را اشغال می کند. من توصیه می کنم دو کارت 32 گیگابایتی تهیه کنید تا فضای خالی شما تمام نشود – . من می توانم این کارت را به طور کامل تضمین کنم، زیرا از نسخه 64 گیگابایتی در دوربین Nikon D800e استفاده می کنم! در اینجا پیوندی به  کارت 32 گیگابایتی PNY از B&H  وجود دارد – به یاد داشته باشید که دو کارت دریافت کنید.

خلاصه

اگر در حال پیگیری هستید، به تجهیزات زیادی نیاز خواهید داشت – بسیار بیشتر از یک دوربین منفرد و یک لنز کیت. با این حال، مهم نیست که چقدر بررسی و مقایسه می خوانید، به سختی می توانید موارد بهتر از این ها را پیدا کنید. من شخصا از بیشتر موارد موجود در این لیست استفاده کرده ام و عکاسان دیگری را می شناسم که از بقیه استفاده کرده اند. راه اندازی یک سیستم DSLR از ابتدا می تواند دلهره آور باشد، اما اگر اقلام ذکر شده در این مقاله را بخرید، واقعاً همه آنچه را که نیاز دارید خواهید داشت.

وقتی اولین DSLRم را خریدم، خیلی زود متوجه شدم که تمام پولم را خرج دوربین کرده ام و چیزی برای سه پایه، فیلتر یا یک مانیتور خوب باقی نگذاشته ام. من باید ماهها صبر می کردم تا کیت کامل و کارآمد داشته باشم! برای آسان‌تر کردن این فرآیند، تمام اطلاعات بالا را در یک لیست آسان جمع‌آوری کردم.

در اینجا یک مجموعه نهایی از موارد بالا آمده است – یک کیت عکاسی کامل و با کیفیت با قیمت کمتر از  2000 دلارآمریکا:

  1. یک دوربین — Nikon D7000 —
  2. یک لنز یا لنز – Sigma 18-35mm f/1.8 ، یا هر دو Nikon 35mm f/1.8 DX و Sigma 17-50mm f/2.8 OS
  3. سه پایه و سر توپ — سه پایه Manfrotto MT190X3 و سر توپ Oben BE-126 —
  4. نرم افزار ویرایش – Adobe Lightroom 6 – اگر آن را با یکی از لنزهای خود همراه کنید،
  5. یک مانیتور کالیبره شده – مانیتور  23 اینچی AOC 12367FH و واحد کالیبراسیون Spyder4Express –
  6. یک فلاش – Yongnuo YN-568EX  –
  7. یک فیلتر پلاریزه – پلاریزه کننده 72 میلی متری هویا (برای سیگما 18-35) یا پلاریزه کننده 77 میلی متری با حلقه افزایش دهنده 52 میلی متری تا 77 میلی متری (برای سیگما 17-50 میلی متری و نیکون 35 میلی متری)
  8. اقلام اضافی کوچکتر – یک ریموت ، یک پارچه میکروفیبر ، یک اسپری تمیزکننده  لنز، یک سنسور ژل استیک برای تمیز کردن سنسور دوربین، یک باتری اضافی و دو کارت حافظه 32 گیگابایتی

با موارد بالا ، واقعاً می توانید سال ها بدون نیاز به تجهیزات عکاسی بیشتری ادامه دهید. و هنگامی که تصمیم به خرید تجهیزات تخصصی تری می گیرید، همه این اقلام به اندازه کافی با کیفیت هستند که می توانید آنها را برای مدت طولانی نگه دارید.

من این تجهیزات را توصیه می کنم زیرا برخی نسبت به قیمتشان ارزش بیشتری دارند.

امیدوارم این مقاله و مقالات عکاسی دیجیتس کالامقالات عکاسی دیجیتس کالا به شما کمک کرده باشد که ببینید چه چیزهایی برای چیدن یک سیستم دوربین با بودجه متوسط نیاز دارید. من خوشحالم که به هر سوالی در بخش نظرات زیر پاسخ دهم، و احساس راحتی کنید که وسایل مورد علاقه خود را به خوانندگان ما توصیه کنید!

4 نیم گنبد پانوراما
NIKON D7000 + 105mm f/2.8 @ 105mm، ISO 100، 1/40، f/6.3
0
دیدگاه‌های نوشته

*
*