فروشگاه اینترنتی دیجیتس‌کالا
No products in the cart.

بهترین دوربین های نیکون برای عکاسی از حیات وحش

بهترین دوربینهای نیکون مناسب عکاسی حیات وحش


بهترین دوربین های نیکون برای عکاسی از حیات وحش

بهترین دوربین نیکون برای عکاسی از حیات وحش چیست؟ از آنجایی که “حیات وحش” چیزهای عوامل بسیاری را در بر می گیرد، از پرندگان گرفته تا شیرها و همهچیزهایی که بین آنها وجود دارد، پاسخ به آن دشوار است. اگر از یک عکاس تصادفی حیات وحش بپرسید که کدام ویژگی برای آنها مهم است، ممکن است یکیبگوید فوکوس خودکار در حالی که دیگری ممکن است انتخاب لنز یا حتی آب و هوا را موثر بداند. اما برای کسی که تازه وارد عکاسی حیات وحش می‌شود ومی‌خواهد در انتخاب دوربین کمک بگیرد – یا برای عکاسان معتبر حیات وحش که می‌خواهند انتخاب‌های خود را تایید کنند/در نظرات  انتقاد کنند – من بهتریندوربین‌های نیکون برای عکاسی حیات وحش را در اینجا برای شما رتبه‌بندی کرده‌ام.

شماره 1: نیکون Z9

بدون شک بهترین دوربین نیکون برای حیات وحش امروز، پرچمدار نیکون Z9 است. اگر بتوانم هر دوربینی را در این لیست برای بیرون رفتن و عکاسی انتخاب کنم،مطمئناً آن دوربین Z9 بود. مطمئنم جای تعجب نیست که رتبه اول را در لیست من به خود اختصاص دهد.

از یک طرف، فوکوس خودکار Z9 فوق‌العاده است و در بیشتر زمینه‌ها برابر یا بیشتر از دوربین DSLR پرچم‌دار Nikon D6 است (در بررسی نیکون Z9 ما درمورد آن بیشتر توضیح می‌دهیم ). علاوه بر فوکوس خودکار، نیکون Z9 دارای نرخ فریم بسیار سریع 20 فریم در ثانیه هنگام عکاسی RAW است. همچنین ایناولین پرچمدار نیکون است که دارای سنسور 45.7 مگاپیکسلی است که برای برش دادن اندک زمانی که به نظر نمی‌رسد آن پرنده کوچک را برای پر کردن قاباستفاده کنید بسیار مفید است.

Nikon-Z9-Review-Sample-Photo-Wildlife-Bison-1536x1024.jpg

Nikon Z 9 + NIKKOR Z 100-400mm f/4.5-5.6 VR S @ 320mm, ISO 800, 1/1250, f/5.3 © Spencer Cox

دو دلیل وجود دارد که چرا من نیکون Z9 را به جای هر دوربین DSLR نیکون انتخاب می کنم. اول، نیکون Z9 به شیشه Z مانند Nikon 800mm f/6.3 وNikon 400mm f/4.5 و همچنین تمام لنزهای F-mount دسترسی دارد که به خوبی با این دوربین سازگار می شوند. و دوم، نیکون Z9 دارای قابلیت‌هایویدیویی بسیار عالی است که بسیاری از عکاسان حیات وحش شروع به آزمایش آن کرده‌اند.

نیکون Z9 دو نقطه ضعف اصلی دارد: اندازه و قیمت آن. برخی از مردم دستگیره داخلی را دوست دارند و در واقع به عنوان یک عکاس حیات وحش می دانم کهعکاسی عمودی بدون دستگیره چقدر سخت است! با این حال، مواقع دیگری وجود دارد که دوربین‌های کوچک‌تر را برای پایین نگه داشتن وزن کلی ترجیح می‌دهم. و بهعنوان یک دوربین 5500 دلاری، برای بسیاری از عکاسان دور از دسترس است، به خصوص اگر قیمت یک لنز تله فوتو خوب را در نظر بگیرید. با این حال، منمعتقدم نیکون Z9 بهترین دوربین عکاسی از حیات وحش نیکون است که تا کنون ساخته شده است.

شماره 2: نیکون D6

D6 پیشرفته ترین دوربین DSLR نیکون است. عکاسان حیات وحش چندین دهه است که از سری‌های D1/D2/D3/D4/D5/D6 استفاده می‌کنند و D6 همچناناین سنت را ادامه می‌دهد. دارای سیستم فوکوس خودکار شگفت انگیز، کیفیت ساخت تانک مانند و نرخ فریم بالای 14 فریم بر ثانیه است.

مانند Nikon Z9، Nikon D6 دارای نکات منفی بالقوه قیمت و وزن است. در واقع 1000 دلار بیشتر از Z9 قیمت دارد و وزن آن کمی بیشتر است. D6 یک نقطهضعف بالقوه دیگر نیز دارد: سنسور 20.8 مگاپیکسلی آن فضای کمتری برای برش باقی می گذارد. (برخی از عکاسان حیات وحش ممکن است فایل‌های کوچک‌تر راترجیح دهند، اما به خاطر داشته باشید که نیکون Z9 در حال حاضر فایل‌های RAW با کارایی بالایی دارد که به سختی بزرگ‌تر از اندازه فایل D6 هستند.)

من فکر می‌کنم اگر واقعاً در استفاده از دوربین‌های DSLR بی‌قرار هستید، D6 منطقی است. به همین ترتیب، اگر از سوژه‌های غیرعادی‌تر (یعنی نه از افراد،پرندگان یا پستانداران بزرگ) عکس می‌گیرید، سیستم فوکوس خودکار D6 در آزمایش‌های ما گاهی از Z9 پیشی می‌گیرد. این به این دلیل است که سیستم فوکوسخودکار D6 بیشتر “عمومی” است، در حالی که سیستم Z9 بر اساس تشخیص سوژه است.

با این حال، بین این دو، من هنوز نیکون Z9 را برای اکثر عکاسان حیات وحش توصیه می کنم.

Nikon-D6_Z7II_Z9-1536x1020.jpg

از چپ به راست: Nikon D6، Nikon Z9 و Nikon Z7 II

شماره 3: نیکون D850

D850 بهترین DSLR همه منظوره نیکون است که تعادل بسیار خوبی بین قابلیت و مقرون به صرفه ایجاد می کند. این دوربین نسبت به دوربین های پرچمدار مانندZ9 و D6 جمع و جورتر است و با این حال هنوز در بخش فوکوس خودکار بسیار توانا است.

در واقع، برای برخی از عکاسان حیات وحش، D850 حتی اگر قیمت هر دو یکسان باشد، دوربین نیکون D6 را شکست خواهد داد (در حال حاضر، D850 2800 دلار است). اگرچه D6 ممکن است در برخی موارد به دلیل سیستم فوکوس خودکار پیشرفته‌ترش مناسب‌تر باشد، D850 دارای حسگر زیبای 45.7 مگاپیکسلی BSI است که باعث می‌شود در هنگام برش دادن انعطاف‌پذیرتر شود.

عملکرد سنسور دوربین نیکون D850 مشابه سنسور نیکون Z9 است. بنابراین اگر می‌خواهید این سطح از کیفیت تصویر را با سیستم فوکوس خودکار عالی و درعین حال صرفه‌جویی در هزینه‌ها داشته باشید، دوربین D850 حتی در سال 2022 نیز انتخابی بسیار جذاب خواهد بود. اگر لوازم جانبی دستگیره باتری رابخرید)، که قطعاً به سرعت D6 یا Z9 نیست. من شخصاً فکر می کنم که به هر حال فوران FPS بالا برای عکاسی حیات وحش بیش از حد ارزیابی می شود، اماهمه عکاسان حیات وحش با من موافق نیستند.